Vihterpalu Manor | AJALUGU
390
page,page-id-390,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

VIHTERPALU PÕNEV AJALUGU

Kadunud aegade hõng ja looduslähedus.
Vaid tunniajase autosõidu kaugusel Tallinnast.

AJALUGU

Vihterpalu mõis asutati aastal 1586, kui Rootsi kuningas Johan III läänistas selle Berend von Gröningile. 1622 aastal kinkis kuningas Gustav Adolf II Padise kloostri ja seda ümbritsevad maad Thomas Rammile. Thomas Ramm oli jõukas Riia bürgermeister, kes oli rahaliselt toetanud Gustav Adolf II sõjaretki. Paar aastat hiljem andis kuningas Rammile aadlitiitli ja läänistas Vihterpalu mõisa von Rammile.

Historiaa2
Historiaa1

Vihterpalu mõisa hiilgeaeg oli 19. sajandil. 1816. aastal abiellus von Rammi tütar Elisabeth von Ramm Gustav von Knorrigiga. 1820. aastal alustati hilisklassitsistlikus stiilis härrastemaja ehitamist, milliseks on see renoveeritud ka tänapäeval. Vihterpalu viimane von Rammide järeltulija oli Sophie von Rosen. 1919. aastal maareformi käigus toimunud suurmaaomanduste riigistamisega võõrandati ka Vihterpalu mõis. Viimased von Rammid lahkusid Eestist 1939. aastal. Alates 2000. aastast on mõis eraomanduses, mõisa renoveerimistööd lõppesid 2005. aastal. Põhjalikuma ülevaate saamiseks mõisa ajaloost ja tänapäevast võite tellida Vihterpalu mõisa tutvustava ringkäigu.

BRONEERI OMA UNELMATE PULM VÕI PIDU

room

MAJUTUS

Vihterpalu mõis pakub mitmesuguseid majutusvõimalusi. Kõik hotellitoad on erilised ja pakuvad õdusat mõisamiljööd.

restaurant

RESTORAN

Vihterpalu mõisa poolt pakutavaid elamusi kroonivad meie restoran ja veinikelder. Kasutame oma pikaaegseid kogemusi, et täita kõik sinu ootused. Meie personal teenindab sind maitsekalt ja stiilselt.

horses

ÜRITUSED

Korralda uue teenuse või toote avaüritus, veeda lõõgastav puhkus või aktiivne nädalavahetus.